Murale wielkoformatowe

Posted by Michał 18/05/2018 0 Comment(s)

W tym roku murale wielkoformatowe to dwa murale historyczne. Miejsca w których powstaną wymagają specjalnego podejścia - są to miejsca w ścisłym centrum miasta w sąsiedzwtie zabytkowych kamienic. 

 

1. Mural wielkoformatowy przy ulicy Augusta Cieszkowskiego:

 

Adaptacja historycznej ulicy Augusta Cieszkowskiego w Bydgoszczy jako przestrzeni artystycznej. Projekt planowany w zabytkowej ulicy Cieszkowskiego ma na celu podkreślić jej historyczny charakter oraz znacznie zwiększyć walor turystyczny tej ulicy (działania prowadzone wraz z plastykiem miejskim i konserwatorem zabytków, konsultowane ze Stowarzyszeniem Miłośników Ulicy Cieszkowskiego). Projekt wykonany przez lokalnego artystę Juliana Nowickiego. Projekt jest efektem konsultacji społecznych przeprowadzonych z mieszkańcami w ramach zeszłorocznej edycji festiwalu. Mieszkańcy wybrali najciekawszy projekt oraz podzielili się uwagami i swoimi pomysłami, w efekcie czego powstaje dodatkowa wersja projektu. Jedna z wersji projektu: 

 


 
2. Mural wielkoformatowy przy ulicy 20 stycznia 1920:

 

Adaptacja ulicy 20 Stycznia 1920 roku w Bydgoszczy jako przestrzeni artystycznej. Ulicy znajdującej się w samym sercu bydgoskiej kultury i sztuki, w pobliżu Akademii Muzycznej, Filharmonii Pomorskiej, Państwowego Zespołu Szkół Muzycznych, Teatru Polskiego czy też Parku im. Jana Kochanowskiego - to miejsce które zachwyca i ma swój niepowtarzalny klimat. Niestety mur znajdujący się od strony ulicy 20stycznia na około 30 metrach jrozsypuje się, wymaga odnowienia elewacji oraz odmalowania. Zaadaptowanie tej przestrzeni pod mural artystyczny nawiązujące tematyką do Akademii Muzycznej to rozwiązanie które znacznie upiększy otoczenie i zwiększy wartość turystyczną i krajobrazową ulicy.

 

 

Loading...